Przejdź do treści

SPŁYWY SPOD ZAMKU KLICZKÓW

Zamek Kliczków to dobrze znany na Dolnym Śląsku średniowieczny kompleks zamkowy. Przywrócony do dawnego blasku stał się wyjątkowym centrum konferencyjno-wypoczynkowym z bogatą ofertą oraz licznymi atrakcjami. Położony wśród gęstych Borów Dolnośląskich nad rzeką Kwisą łączy historię i tradycję z nowoczesnością.

Jeśli już zaspokoiliście swoje potrzeby wypoczynkowe i macie ochotę na trochę ruchu zachęcamy Was do aktywnej turystyki kajakowo/pontonowej. Nasza propozycja to Spływ spod Zamku Kliczków, która skierowana jest nie tylko do gości zamku ale do wszystkich tych, którzy cenią sobie spokój, ciszę i obcowanie z przyrodą na szlaku wodnym.

Spływ spod Zamku Kliczków odbywa się na 8 kilometrowym odcinku z Kliczkowa do Ławszowej w każdy wtorek i czwartek o godzinie 11.00 i 14.00. Czas trwania spływu to 2,5 godz.

Szlak wodny z Kliczkowa do Ławszowej jest spokojny i jest odpowiedni dla osób, które mają niewielkie doświadczenie i umiejętności. Wystarczy podstawowa znajomość i wiedza, którą przed samym spływem przekaże Wam nasz instruktor, żeby czerpać prawdziwą przyjemność z przygody na tym odcinku.
Tę trasę polecamy również dla rodzin z dziećmi.

Szczegółowy opis trasy z Kliczkowa do Ławszowej

Dla uczestników spływu z Bolesławca lub okolic proponujemy bezpłatny transport do Kliczkowa (m. rozpoczęcia spływu). Wyjazd autobusu z przystani Małe Roztocze o godzinie 10.00 oraz 13.00. Po zakończonym spływie gościom hotelowym zapewniamy powrót pod bramę główną Zamku Kliczków a pozostałym kajakarzom do Bolesławca.

Zapraszamy do kontaktu z nami z przyjemnością odpowiemy na Wasze pytania i wątpliwości.

Bezpłatny transport

Instruktaż, krótkie

Bezpłatny transport

Ognisko po

Bezpłatny transport

Bezpłatny

Elastyczność - możliwość

Bezpłatny transport

Opieka przewodnika

Przed spływem każdy uczestnik zobowiązany jest podpisać Oświadczenie uczestnika biorącego udział w spływie kajakowym/pontonowym Pobierz Oświadczenie, o zapoznaniu się z regulaminem
Osoby poniżej 18 roku życia powinny dostarczyć Zgodę rodziców, opiekunów prawnych na udział w spływie osoby niepełnoletniej. Pobierz Zgodę
Powyższe zgody i oświadczenia można pobrać i wypełnić przed spływem, przyśpieszy to organizację spływu, jeśli jednak nie masz takiej możliwości, przekażemy Ci je do wypełnienia na przystani kajakowej.

O nas

"Kajaki Bolesławiec" - to pasja rodzinna. Naszym celem jest pokazanie mieszkańcom Bolesławca i okolic, jak aktywnie i miło można spędzić urlop i wakacje w Bolesławcu. Jeżeli w upalny lipiec lub sierpień szukają Państwo ciszy i spokoju, spływ kajakiem na pewno będzie idealnym rozwiązaniem.

Kontakt