Przejdź do treści

Spływy zagraniczne

Spływy zagraniczne to oferta skierowana do osób indywidualnych oraz do grup zorganizowanych a przede wszystkim do tych, którzy chcieliby odkrywać szlaki wodne poza granicami naszego kraju.

Wybierając spływ rzeką Ploucnice w Czechach będziecie mieli okazję płynąć „canoe ” (rodzaj łódki bardzo popularny w Czechach) a także będziecie mogli przepłynąć przez tzw. Piekielny Przełyk tj. 80 metrową jaskinie wydrążoną w skałach Prurva. Dzika przyroda, dziesiątki meandrów wijących się wąskim korytarzem, sprawiają, że Ploucnice to jedna z najbardziej romantycznych rzek w Czechach.

Ploucnice

Przykładowy program jednodniowego spływu rzeką Ploucnice w Czechach.

  • 07.30 Spotkanie uczestników spływu na przystani Małe Roztocze
  • 08.00 Przejazd autokarem do miejsca rozpoczęcia spływu
  • 10.00 Zbiórka na starcie spływu w m. Noviny pod Ralskiem
  • 11.00 Rozpoczęcie spływu
  • 16.00 Planowany czas zakończenia spływu m. Borecek. Ognisko integracyjne.
  • 18.00 Powrót autokarem do Bolesławca

Decydując się na spływ rzeką Sprewa w Niemczech przeżyjecie naprawdę malowniczą przygodę. Malownicze krajobrazy, niezliczone rzeki i kanały przepływające przez lasy i łąki oraz unikatowe gatunki roślin i zwierząt czynią ten region jednym z najpiękniejszych krajobrazów środkowej Europy. Rozwidlenia rzeczne krainy Spreewaldu określane są jako „Niemiecka Wenecja” i cieszą się uznaniem UNESCO jako rezerwat biosfery.

To region słynący także z ogórków podawanych jako przysmak w różnej postaci. Liczne lokale polecają go nawet jako smak lodów więc ogórek szprewaldzki kusi tam dosłownie na każdym rogu.

Podczas wyjazdu jak i w czasie spływu towarzyszył Wam będzie doświadczony opiekun/instruktor, który na bieżąco będzie kierował przebiegiem spływu i który będzie dbał o Wasz komfort i bezpieczeństwo. Ponadto wszyscy uczestnicy spływu zostaną objęci ubezpieczeniem NNW oraz ubezpieczeniem od kosztów leczenia za granicą.

Zapraszamy do obserwowania naszej strony na  tam znajdziecie informacje na temat zbliżających się wyjazdów na spływy do Czech i Niemiec.

 

           

Kompleksowa obsługa imprez firmowych, urodzinowych,

Bezpłatny transport

Opieka przewodnika

Bezpłatny transport

Ubezpieczenie uczestników

Bezpłatny transport

Ognisko po

O nas

"Kajaki Bolesławiec" - to pasja rodzinna. Naszym celem jest pokazanie mieszkańcom Bolesławca i okolic, jak aktywnie i miło można spędzić urlop i wakacje w Bolesławcu. Jeżeli w upalny lipiec lub sierpień szukają Państwo ciszy i spokoju, spływ kajakiem na pewno będzie idealnym rozwiązaniem.

Kontakt