Przejdź do treści

SPŁYWY TOUROWE

Nasza oferta spływów tourowych skierowana jest do wszystkich tych, którzy chcieliby oderwać się od zgiełku miasta i zaszyć się na kilka dni w głuszy lasów i w meandrach rzeki.

Spływy tourowe to kilkudniowe wyprawy kajakowe, w czasie których grupa kajakowa pokonuje zaplanowane wcześniej szlaki wodne. Kajakarze na tego typu spływach starają się uniezależnić od potrzeby zaopatrywania się w trakcie spływu - oczywiście na tyle na ile jest to możliwe. Nierzadko zdarza się, że przewożą podstawowy ekwipunek w kajakach a do noclegu wybierają miejsca nad rzeką, polach namiotowych lub miejscowych agroturystykach.

Spływy te cieszą się dużą popularnością u naszych południowych sąsiadów. Czesi całymi grupami, rodzinami pływają po rzekach Bóbr oraz Kwisa. Zatrzymują się wszędzie tam dokąd są w stanie dopłynąć. Dobre miejsca na nocowanie to miejsca z dala od miast, gdzieś na brzegach i piaszczystych zakolach rzeki.

Dzięki doświadczeniu jakie zdobyliśmy przy organizacji takich spływów i dzięki współpracy jaką nawiązaliśmy z gospodarstwami agroturystycznymi położonymi na nad rzekami Bóbr i Kwisą oraz dzięki znajomości tych rzek, chętnie doradzimy Ci i podpowiemy w zaplanowaniu takiego spływu.

Spływy tourowe organizujemy na rzece Bóbr na prawie siedemdziesięciu kilometrowym odcinku od Nielestna poprzez Wleń, Lwówek Śl., Bolesławiec, po Starą Oleszną. To trasa podczas której naprawdę warto zaplanować zwiedzanie Zamku Lenno oraz Pałacu Lenno położonych na Górze Zamkowej w okolicy Wlenia.

Wybierając spływ rzeką Kwisą możecie liczyć na nasze wsparcie na szlaku wodnym od Nowogrodźca poprzez Osieczów, Kliczków, Ławszową , Świętoszów aż do Trzebowa. Na trasie leży pięknie położony wśród Borów Dolnośląskich średniowieczny Zamek Kliczków.

Wybierając spływ z Kajaki Bolesławiec możesz liczyć na nasze pełne wsparcie w trakcie spływu, my nie zostawiamy naszych kajakarzy na szlaku wodnym i w razie potrzeby zamieniamy sprzęt, podwozimy w wyznaczone miejsca a w przypadku zmiany planów elastycznie wspólnie ustalamy dalsze działanie razem z grupą.

Dodatkowo istnieje możliwość ubezpieczenia wszystkich uczestników spływu. Wystarczy tydzień przed spływem wypełnić i wysłać do nas listę uczestników z danymi do ubezpieczenia. POBIERZ FORMULARZ DO UBEZPIECZENIA

Zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie odpowiemy na Wasze pytania.

Bezpłatny transport

Ubezpieczenie uczestników

Bezpłatny transport

Opieka przewodnika

Przed spływem każdy uczestnik zobowiązany jest podpisać Oświadczenie uczestnika biorącego udział w spływie kajakowym/pontonowym Pobierz Oświadczenie, o zapoznaniu się z regulaminem
Osoby poniżej 18 roku życia powinny dostarczyć Zgodę rodziców, opiekunów prawnych na udział w spływie osoby niepełnoletniej. Pobierz Zgodę
Powyższe zgody i oświadczenia można pobrać i wypełnić przed spływem, przyśpieszy to organizację spływu, jeśli jednak nie masz takiej możliwości, przekażemy Ci je do wypełnienia na przystani kajakowej.

O nas

"Kajaki Bolesławiec" - to pasja rodzinna. Naszym celem jest pokazanie mieszkańcom Bolesławca i okolic, jak aktywnie i miło można spędzić urlop i wakacje w Bolesławcu. Jeżeli w upalny lipiec lub sierpień szukają Państwo ciszy i spokoju, spływ kajakiem na pewno będzie idealnym rozwiązaniem.

Kontakt