Przejdź do treści

Spływy nocne

Jeżeli chcesz poczuć jak brzmi cisza, jeżeli nie lękasz się ciemności i nie obawiasz się spojrzeć prosto w oczy leśnym zwierzętom i głuchej nocy – zapraszamy na nocny spływ kajakowy. Kiedy świat zasypia, las i rzeka budzą się do życia. Wszystko  co towarzyszy nam w ciągu dnia, wycisza się lub przestaje istnieć a do życia budzi się nocna część natury.

Każdy kto pływał po zachodzie słońca z pewnością powie, że nocne spływy są zupełnie innym przeżyciem i że dostarczają niezapomnianych wrażeń. To super przygoda przeznaczona dla wszystkich chętnych.

Spływ nocny z pochodniami organizujemy na rzece Bóbr na niezbyt długiej 4 kilometrowej trasie z Bolesławca do Łąki. Miejsce rozpoczęcia spływu znajduje się poniżej Wiaduktu Bolesławieckiego, 200m dalej przepływamy pod mostem drogowym na ul. Mostowej aby zanurzyć się w całkowitych ciemnościach drzew i wysokich brzegów, zakończenie trasy spływu nocnego znajduje się przed progiem w m. Łąka. Na końcu trasy odbieramy wszystkich uczestników spływu, którzy dalej mogą miło spędzać czas z nami na przystani. Uwieńczeniem wydarzenia jest wspólne ognisko.

Niezbędnym elementem wyposażenia jest kamizelka asekuracyjna i  latarka najlepiej tzw. czołówka oraz ciepłe ubranie (nocą na wodzie temperatura jest zupełnie inna niż na lądzie) oraz szczelny worek albo inne zabezpieczenie podręcznych rzeczy przed wodą. O pochodnie nie musisz się martwić, zabezpieczamy je dla Ciebie i przygotowujemy przed spływem.

Rozpoczęcie spływu nocnego z pochodniami.

Bezpłatny transport

Instruktaż, krótkie

Bezpłatny transport

Opieka przewodnika

Bezpłatny transport

Ognisko po

Zapraszamy do obserwowania naszej strony na  tam znajdziecie informacje na temat zbliżających się spływów nocnych z pochodniami.

 

Przed spływem każdy uczestnik zobowiązany jest podpisać Oświadczenie uczestnika biorącego udział w spływie kajakowym/pontonowym Pobierz Oświadczenie, o zapoznaniu się z regulaminem
Osoby poniżej 18 roku życia powinny dostarczyć Zgodę rodziców, opiekunów prawnych na udział w spływie osoby niepełnoletniej. Pobierz Zgodę
Powyższe zgody i oświadczenia można pobrać i wypełnić przed spływem, przyśpieszy to organizację spływu, jeśli jednak nie masz takiej możliwości, przekażemy Ci je do wypełnienia na przystani kajakowej.

O nas

"Kajaki Bolesławiec" - to pasja rodzinna. Naszym celem jest pokazanie mieszkańcom Bolesławca i okolic, jak aktywnie i miło można spędzić urlop i wakacje w Bolesławcu. Jeżeli w upalny lipiec lub sierpień szukają Państwo ciszy i spokoju, spływ kajakiem na pewno będzie idealnym rozwiązaniem.

Kontakt