Rodzinnie

Instruktor

Na Państwa życzenie, nasz instruktor będzie Waszym przewodnikiem w czasie spływu. W trakcie udzieli niezbędnych informacji i pokieruje, a Państwo będą mogli korzystać z przyjemności spływania i obcowania z naturą.

Foteliki dla dzieci

Nie ma żadnych przeciwwskazań aby zabrać dzieci w wielu 3-4 lat na spływ. To idealny pomysł na rodzinne spedzanie czasu. Nasze kajaki są przystowane do pływania z małymi dziećmi. Posiadamy bezpieczne i wygodne siedziska dziecięce.
Umiejscownienie ich pomiędzy nogami dorosłego kajakarza daje poczucie jeszcze większej kontroli nad najmłoszą pociechą.

 

Kamizelka dla dziecka

Kamizelka dla dziecka jest wymogiem. Przed spływem dobieramy kamizelkę ratunkową odpowiednią do wagi dziecka.
Nasze kamizelki spełniają wszystkie wymagania bezpieczeństwa normy PN-EN ISO 12402-04:2007.

 

Trasy

Trasy łatwe które nie wymagają przenosek - dla Państwa komfortu spływu mamy sprawdzone i przygotowane trasy łatwe... czyli takie które nie wymagają przenoszenia kajaka. Mamy świadomość że takie "przenoski" mogłyby być uciążliwe dla rodzin z dzieckiem.

 

 

 

RZEKA

POCZĄTEK ETAPU

KONIEC
ETAPU

DYSTANS

LICZBA
PRZENOSEK

POZIOM
TRUDNOŚĆI

Bóbr

Łąka

Trzebień

13km

0

Łatwa (rodzinna) 

Kwisa

Zebrzydowa

Nowa Wieś

10km

1

Łatwa

(rodzinna)

 

Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze.

 

Elektrownia na rzece
Fot. Elektrownia na rzece. Oznakowanie wskazujące na konieczność przybicia do lewego brzegu rzeki i przeniesienia kajaka.

Każdy z Państwa na pewno znajdzie etap dla siebie. Jedyną trudnością w czasie spływu mogą się okazać sztuczne progi i stare młyny. Przed takimi przeszkodami należy przybić do prawego lub lewego brzegu rzeki (w zależności od oznakowania na rzece), wysiąść, wyciągnąć kajak na brzeg, przenieść go za przeszkodę po czym można kontynuować spływ. Dla wielu kajakarzy przenoszenie kajaka i pokonanie przeszkody brzegiem nie jest problemem a wręcz dodatkową atrakcją.